Farské oznamy

Farské oznamy

 

2. adventná nedeľa / 5. decembra 2021 /

LITURGICKÝ PREHĽAD

Deň Čas Liturgia
Pondelok 6. decembra Neverejná Sv. Mikuláša, biskupa, ľub.sp.
Utorok 7. decembra Neverejná Sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi, sp.
Streda 8. decembra Neverejná Nepoškvrnené počatie Preblahoslavenej Panny Márie, Slávnosť
Štvrtok 9. decembra Neverejná Féria
Piatok  10. decembra Neverejná Féria
Sobota 11. decembra Neverejná Féria
Nedeľa 12. decembra Neverejná Tretia adventná nedeľa
  • Od 25.novembra2021 platia nové opatrenia na základe ktorých sa sv. omše v kostoloch neslúžia verejne. Okrem krstu, pohrebu a sobáša za dodržania všetkých hygienických opatrení. 
  • Žilinský biskup Mons.Tomáš Galis od 25.novembra 2021 do odvolania udeľuje dišpenz veriacim katolíkom latinského obradu, ktorí sa nachádzajú na území Žilinskej diecézy, od povinnosti zúčastniť sa na svätej omši v nedeľu a prikázaný sviatok.

  • Farský kostol bude počas dňa otvorený od 8:00 do 16:00 hod. Adoráciu možno zrealizovať vo forme osobnej modlitby pred Bohostánkom, ktorú si vykoná každý veriaci osobne počas súkromnej návštevy kostola. Prijmime aj túto situáciu s pokorou.
  • Spovedanie: Keďže tento rok nie je možná spoločná predvianočná sv.spoveď, môžete pristúpiť k sv. zmierenia individuálne v týchto dňoch: Pondelok a piatok od 17:30 do 18:00, v utorok od 10:30 do 11:00 v kostole.
  • Chorých budem spovedať v stredu dopoludnia. Potrebné je, aby boli zaočkovaní, bez príznakov a mali prekryté dýchacie cesty respirátorom.
  • Úradné hodiny vo farnosti: kto chce vybaviť krstný list a iné nevyhnutné záležitosti (sviatosti), treba sa telefonicky dohodnúť.
  • Všetkým tým, ktorí budú mať v tomto týždni narodeniny, meniny alebo iné jubileum, prajem hojnosť Božieho požehnania.

Úmysly sv. omší - ich slávenie

Sv. omšu je možno sláviť na úmysel za duchovné dobro pre žijúcich ako aj pre duchovnú pomoc dušiam zosnulých. Súčasná situácia už umožňuje na sv. omši aj priamu účasť. Kto požiada o odslúženie sv. omše